Rysować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej

Informacja o tym, że osoba prowadząca stronę, na której znaleźć można niezliczoną ilość zapierających dech w piersiach grafik i rysunków, sama nie potrafi narysować człowieczka składającego się z kółka i pięciu kresek, może wydać się nieco zaskakująca. Z drugiej strony, złośliwi mogą twierdzić, że odpowiedzialny za niniejsze treści autor kompensuje sobie brak talentu zachwycając się pomysłowością i zdolnościami innych. I mają rację. Jednak jeśli zestawić jakąkolwiek amatorską pracę z tymi, które znajdziecie w tym wpisie nagle okaże się, że nikt talentu nie ma. Takie są zajebiste.

Rado Javor jest Słowakiem, tak więc morza może oglądać jedynie na zdjęciach lub wycieczkach zagranicznych. Nie przeszkadza mu to jednak w byciu jednym z najlepszych współczesnych grafików zajmujących się efektownym przedstawianiem historycznych bitew toczonych pomiędzy flotami różnych państw. Jego prace utrzymane są w klimacie tradycyjnych obrazów z czasów, kiedy dany konflikt zbrojny był toczony, jednak w przeciwieństwie do ówczesnych malarzy, dzieła Javora nie powstają latami, a jedynie miesiącami. Każda z prezentowanych w tym wpisie grafik była tworzona około 90 dni i każda robi oszałamiające wrażenie.

Nic więc dziwnego, że Rado bardzo szybko został zauważony przez panów z pieniążkami, dla których obecnie tworzy artworki wykorzystywane w takich grach jak Empire: Total War czy Rome II. Nawet jeśli nie lubicie strategii, dla takich majstersztyków warto na chwilę zasiąść do komputera i pomarzyć o karierze kapitana czy admirała. A później udać się na jego podstronę w serwisie DeviantArt, by przekonać się, że również w innym repertuarze nie ma sobie równych.

01. HMS_Royal_George_by_Radojavor

02. Trafalgar_by_Radojavor

03. The_Fire_by_Radojavor

04. Battle_Ship_by_Radojavor

Battle_Of_Lepanto_by_Radojavor

La_Rochelle_by_Radojavor

Monitor_vs_Warrior_by_Radojavor

roman_warship_by_radojavor-d55uf49