'Myślałem, że w rzeźbiarstwie widziałem już wszystko. A potem zobaczyłem to'

Myślałem, że w rzeźbiarstwie widziałem już wszystko. A potem zobaczyłem to

Rzeźbienie w kawałku drewna, monecie, która wyszła już z obiegu (lub nie), artystyczne niszczenie książek czy lepienie repliki Wenus z Milo z odchodów – to wszystko już widzieliśmy. Kolejne przykłady wzbudzały mój (i, patrząc na statystyki, Wasz) mniej lub większy entuzjazm, a ogólne wrażenie z poznawania i prezentowania kolejnych materiałów, w których można dłubać wskazywało, że w tej kwestii raczej nie da się powiedzieć wiele nowego. Jak się okazuje, dość szybko znalazł się ktoś, kto nie wiedział, że się nie da. I zrobił coś, co zaskoczyć może nawet największych w tej kwestii sceptyków.

Maskull Lasserre, bo o nim mowa w końcówce poprzedniego akapitu, jest kanadyjskim artystą, który z podziwu godną wprawą i pieczołowitością potrafi absolutnie dowolny przedmiot odrapać dłutem w taki sposób, że ten nabiera anatomicznych (najczęściej kościstych) kształtów człowieka lub zwierzęcia. Prace urodzonego w Calgary rzeźbiarza, w zgrabny sposób łączą humor z makabrą i udowadniają, że nawet nawet najnudniejsze obiekty mogą skrywać w sobie niepokojącą drapieżność.

Pianino? Wieszak? Wałek do ciasta? Deska do krojenia? Skrzydło drzwi? Wydaje się, że nie ma rzeczy, stanowiących dla Kanadyjczyka jakiekolwiek większe wyzwanie. Sami zresztą zobaczcie.

01 02 03 03a 04 05 06 7-Maskull-Lasserre2 7-Maskull-Lasserre3 8 12-Maskull-Lasserre2 12-Maskull-Lasserre23 18 19 20 25 25a 26 44 45 65 65a 66 88 89 89a 90 91 zzzzzzz zzzzzzz2

 

[mc4wp_form]
 • Charlie Librarian

  Ja pierdziu! Robią wrażenie i to spore. Czaszki z książek już gdzieś widziałem, ale pozostałych nie. Takie wieszaki z chęcią posiadałbym w swojej szafie:)

 • Joacianna

  Rama łóżka miażdży!

 • Marcin Jasiński

  Lina miażdży, choć i łóżko z czaszkami też niezłe. Czy ktoś może wie w jaki sposób powstały te dzieła? Ręcznie czy jakieś CNC?

  • KWP

   Wszystko ręcznie.

 • dorota

  prawdziwa natura przedmiotów :)

 • ygi

  zasłużenie jest Pan blogerem roku…

  • KWP

   Nie zostałem blogerem roku, tylko KWP zostało Blogiem Roku :)
   Niby niewielka różnica, ale jednak – jako bloger to raczej się nie sprawdzam.

   Niemniej bardzo dziękuję za ten komentarz. Miło mi się zrobiło :)