Beksiński nie żyje, ale ma się dobrze

W tym roku przypadła 85 rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych współczesnych polskich malarzy, którego fantastyczne (w wielu znaczeniach tego słowa) malarstwo pobudzało (i wciąż pobudza) wyobraźnię ludzi na całym świecie. Jego naznaczone rodzinnymi tragediami życie miało duży wpływ na tematykę prac, a w związku z nieustannym flirtem ze śmiercią mówi się, że stał się prorokiem własnej, tragicznej. Zdzisław Beksiński malował do samego końca – nawet wtedy, kiedy otrzymywał siedemnaście ciosów nożem, był w trakcie tworzenia kolejnego dzieła. Gdyby nie tragiczne wydarzenia z lutego 2005 roku, prawdopodobnie moglibyśmy oglądać jeszcze wiele jego niesamowitych prac. Na szczęście swojego charakterystycznego stylu nie zabrał do grobu. Jego duchowy spadkobierca kontynuuje to, z czego genialny artysta był najbardziej znany. Co więcej, osiągnął już taki poziom, że niemal mu dorównuje.

Jarek Kubicki swoje klimatyczne prace tworzy na komputerze (tak jak Beksiński po 2000 roku) i podobnie jak zamordowany z zimną krwią twórca jest też fotografem. W jego portfolio nie znajdziemy wyłącznie prac mocno czerpiących z dokonań malarza z Sanoka, ale to właśnie te najbardziej przykuwają wzrok i zasługują na największe uznanie. Kubicki jest nagradzanym dyrektorem kreatywnym sopockiej agencji reklamowej, mającym w swoim dorobku m.in. projekt strony internetowej beksinski.pl. Zajmuje się też designem okładek książek i albumów muzycznych.

Wszystkie jego dzieła znajdziecie oczywiście na jego stronie internetowej (koniecznie złóżcie mu wizytę), a na KWP pozwoliłem sobie zaprezentować te, które wpisują się w klimat obrazów Zdzisława Beksińskiego. Zobaczcie jak bardzo.

jarek_kubicki_beksinski_01

jarek_kubicki_beksinski_02

jarek_kubicki_beksinski_03

jarek_kubicki_beksinski_04

jarek_kubicki_beksinski_05

jarek_kubicki_beksinski_06

jarek_kubicki_beksinski_07

jarek_kubicki_beksinski_08

jarek_kubicki_beksinski_09

jarek_kubicki_beksinski_10

jarek_kubicki_beksinski_11

jarek_kubicki_beksinski_12

jarek_kubicki_beksinski_13

jarek_kubicki_beksinski_14

jarek_kubicki_beksinski_15

jarek_kubicki_beksinski_16

jarek_kubicki_beksinski_17

jarek_kubicki_beksinski_18

jarek_kubicki_beksinski_19

jarek_kubicki_beksinski_20

jarek_kubicki_beksinski_21

jarek_kubicki_beksinski_22

jarek_kubicki_beksinski_23

jarek_kubicki_beksinski_24

jarek_kubicki_beksinski_25

jarek_kubicki_beksinski_26

jarek_kubicki_beksinski_27

jarek_kubicki_beksinski_28

jarek_kubicki_beksinski_29

jarek_kubicki_beksinski_30

jarek_kubicki_beksinski_31

jarek_kubicki_beksinski_32

jarek_kubicki_beksinski_33

jarek_kubicki_beksinski_34

jarek_kubicki_beksinski_35

jarek_kubicki_beksinski_36