Właśnie dlatego warto czytać w internecie komentarze pod tekstami

Pamiętam czasy, kiedy będąc jeszcze (już?) mało świadomym użytkownikiem sieci, za wszelką cenę unikałem nawet zaglądania do opinii internautów, zwłaszcza tych pojawiającymi się pod artykułami publikowanymi na portalach internetowych. Zidiocenie, zezwierzęcenie i zwyrodnienie tam komentujących były tak dojmujące, iż pchnęły mnie nawet do blokowania sekcji komentarzy – zdrowie psychiczne było dla mnie ważniejsze. Oczywiście do teraz niewiele się w kwestii komentowania portalowego zmieniło – w miejscu jednych prostaków pojawili się następni, najpewniej spokrewnieni – ale poziom wypowiedzi na innych stronach podniósł się bardziej niż zdecydowanie. W tej chwili nie unikam już opinii innych czytelników danego serwisu czy bloga (jeśli już na jakiegoś wejdę), gdyż bardzo często mogę z nich czerpać pomysły na kolejne teksty wrzucane tutaj. Właśnie tak natrafiłem na rzecz absolutnie zdumiewającą, którą w 42-megabajtowym wpisie (serio, nie czytajcie tego na komórkach!) zaprezentuję poniżej.

Jedną ze stron internetowych, na której nie tylko nie omijam sekcji komentarzy, ale do której zaglądam z pełną premedytacją jest reddit. Bardzo często przeczytać tam można informacje znacznie ciekawsze niż wrzucane przez użytkowników linki, o których grupa zapaleńców z oddaniem dyskutuje. W tym tygodniu moją uwagę przykuły jednak nie ciekawostki, ale kreatywność jednego z komentujących, który najpopularniejsze zdjęcia linkowane na reddicie z oddaniem od wielu miesięcy zamienia na… plakaty filmowe. Your_Post_As_A_Movie, bo pod tym profilem kryje się wspomniana osoba (grupa?) tworzy swoje przeróbki, wybrane fotografie odpowiednio kadrując, dodając charakterystyczną listę aktorów, a także tytuł i tagline, czego efektem są naprawdę wiarygodnie wyglądające postery. Na tyle wiarygodnie, że sam złapałem się na tym, że zajrzałem do IMDb.com w celu sprawdzenia, kiedy premierę będzie miał jeden z nich. A później zebrałem kolekcję tych najlepszych, którą możecie podziwiać już teraz.

01a

01b

02a

02b

03a

03b

04a

04b

05a

05b

06a

06b

07a

07b

08a

08b

09a

09b

10a

10b

11a

11b

12a

12b

13a

13b

14a

14b

15a

15b

16a

16b

17a

17b

18a

18b

19a

19b

20a

20b

21a

21b

22a

22b

23a

23b

24a

24b

25a

25b

26a

26b

27a

27b

28a

28b

29a

29b

30a

30b

31a

31b

32a

32b

33a

33b

34a

34b

35a

35b

36a

36b

37a

37b

38a

38b

HK Sevens haka

39b

40a

40b