25 rysunków, które skutecznie namieszają ci w głowie

Uwielbiam takie odkrycia. Na pierwszy rzut oka talent dość jarmarczny, ale im dłużej wpatrywać się w prace domorosłego artysty, tym trudniej nie docenić ich kunsztowności.

Alessandro Diddi to postać raczej nieznana poza kręgiem internetowych zapaleńców publikujących swoją twórczość w serwisie DeviantArt. Fakt, od czasu do czasu serwisom internetowym zajmującym się kulturą i sztuką udaje się wśród niekończących się pokładów grafik oraz ilustracji wygrzebać i przedstawić szerszej publiczności przejawy działalności artystycznej młodych zdolnych, ale internet bardzo szybko o nich zapomina, czyniąc z nich gwiazdy jednego wpisu.

Coś takiego spotkało właśnie Diddiego – dwa lata temu na popularnych stronach gromadzących wpadające w oko zdjęcie opublikowano jego prace, ale od tego czasu słuch o nim zaginął. Internauci zapamiętali go jako osobę, która ma świetne pomysły, ale lekko wybrakowany talent. Od czasu tych pierwszych publikacji Włoch przygotował kolejnych kilkadziesiąt prac, którymi udowodnił, że nie stoi w miejscu i ciągle rozwija swój warsztat.

To jedna z najnowszych
To jedna z najnowszych

Alessandro specjalizuje się w tworzeniu anamorficznych szkiców, w których głębię czy trójwymiarowość podkręca za pomocą nożyczek, w odpowiednich miejscach przycinając arkusze papieru. Dzięki temu, patrząc pod odpowiednim kątem, możemy odnieść wrażenie, że elementy krajobrazu, postaci i przedmioty ożywają, próbując wyskoczyć z płaszczyzny dwuwymiarowej do naszego świata.

Jak za chwilę zobaczycie znaczna część jego rysunków jest naprawdę prosta, ale dzięki drobiazgowemu przygotowaniu trudno nie zawiesić na nich oka na dłużej.

alessandro-diddi-anamorfoza01

alessandro-diddi-anamorfoza02

alessandro-diddi-anamorfoza03

alessandro-diddi-anamorfoza04

alessandro-diddi-anamorfoza06

alessandro-diddi-anamorfoza08

alessandro-diddi-anamorfoza09

alessandro-diddi-anamorfoza10

alessandro-diddi-anamorfoza11

alessandro-diddi-anamorfoza12

alessandro-diddi-anamorfoza13

alessandro-diddi-anamorfoza14

alessandro-diddi-anamorfoza15

alessandro-diddi-anamorfoza16

alessandro-diddi-anamorfoza17

alessandro-diddi-anamorfoza18

alessandro-diddi-anamorfoza19

alessandro-diddi-anamorfoza20

alessandro-diddi-anamorfoza21

alessandro-diddi-anamorfoza22

alessandro-diddi-anamorfoza23

alessandro-diddi-anamorfoza24

alessandro-diddi-anamorfoza25

alessandro-diddi-anamorfoza26