Ty też nie umiesz rysować? Nie szkodzi, da się to obejść

Nie jestem w stanie zliczyć, ile to już razy na łamach KWP wspominałem, iż nie potrafię rysować. Nie potrafię też powiedzieć, jak często próbowałem coś ze swoim manualnym upośledzeniem zrobić, chociażby po to, by zaimponować kilkuletniemu synowi. Jak dotąd nie był pod wrażeniem, preferując rysunki Papcia Chmiela, a moje z zapamiętaniem godnym biurowej niszczarki tnąc na tysiące małych kawałków. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba być wybitnie uzdolnionym, aby osoba oglądająca nasze prace wpadła w zachwyt. Czasem wystarczy dobry pomysł i zbieg szczęśliwych okoliczności.

Na taki pomysł wpadł niejaki Vincent Bal, belgijski reżyser krótkich i nieco dłuższych form filmowych, w trakcie pracy nad kolejnym scenariuszem. Błądząc myślami między poszczególnymi wątkami na chwilę odwrócił wzrok w kierunku filiżanki z herbatą i zwrócił uwagę na cień, jaki rzuca. Kilkoma pociągnięciami cienkopisu dorysował do niego parę kresek, przekształcając go w sympatycznego słonia. Zadowolony z efektu swojej pracy cyknął fotkę na Instagrama, gdzie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem śledzących go osób.

Od tego się zaczęło. Musicie przyznać, że artystycznie nie porywa, ale jest pomysłowe. Wprawa przyszła z czasem.
Od tego się zaczęło. Musicie przyznać, że artystycznie nie porywa, ale jest pomysłowe. Wprawa przyszła z czasem.

Następnego dnia wrzucił pracę w podobnym stylu i ta również szybko rozeszła się po sieci. Bal zorientował się wkrótce, iż jego bazgroły wzbudzają może nie większe, ale przynajmniej podobne zainteresowanie, co jego filmy, również je postanowił sprzedawać. A jako że nie wymagają gigantycznego nakładu środków oraz czasu (przygotowanie ich zajmuje kilkanaście do kilkudziesięciu minut), jego portfolio wzbogaca się o kolejne dzieła z podziwu godną szybkością. I tak, zachwycają kilkulatków lepiej niż koślawe ludziki z kresek, które sam tworzę.

vincent-bal-cienie-001

vincent-bal-cienie-01

vincent-bal-cienie-002

vincent-bal-cienie-02

vincent-bal-cienie-003

vincent-bal-cienie-05

vincent-bal-cienie-07

vincent-bal-cienie-08

vincent-bal-cienie-10

vincent-bal-cienie-11

vincent-bal-cienie-12

vincent-bal-cienie-13

vincent-bal-cienie-14

vincent-bal-cienie-15

vincent-bal-cienie-16

vincent-bal-cienie-18

vincent-bal-cienie-19

vincent-bal-cienie-20

vincent-bal-cienie-21

vincent-bal-cienie-22

vincent-bal-cienie-23

vincent-bal-cienie-24

vincent-bal-cienie-25

vincent-bal-cienie-26

vincent-bal-cienie-27

vincent-bal-cienie-28

vincent-bal-cienie-29

vincent-bal-cienie-30

vincent-bal-cienie-31

vincent-bal-cienie-32

vincent-bal-cienie-33

vincent-bal-cienie-35