A ty, co robisz z drobniakami? I jak ci nie wstyd?

Muszę przyznać, że nie mam pojęcia, co zrobić z drobnymi gromadzącymi się w portfelu. Nie bardzo mam ochotę wrzucać je do automatów z jedzeniem i przybierać na wadze (są jakieś granice), nigdy nie wyrobiłem w sobie nawyku chowania monet w skarbonce, monety więc najczęściej zalegają na półkach, rozrzucone bez wyraźnego pomysłu. Nigdy też nie przypuszczałem, że to, co za sprawą kilkuletniego dziecka głównie wala się po mieszkaniu, można wykorzystać w tworzeniu wpadających w oko konstrukcji. Wystarczy do tego szalenie dużo cierpliwości i wysoce rozwinięty zmysł równowagi.

Sztukę balansowania do perfekcji zdaje się opanował niejaki Tanu, który na wciąż mało popularnym w Polsce Twitterze prezentuje pieczołowicie układane przez siebie konstrukcje z monet właśnie. Na pierwszy rzut oka jego dzieła wydają się niemożliwe do zrealizowania bez pomocy kleju, ale Japończyk zastrzega i na od czasu do czasu wrzucanych filmach udowadnia, że wszystko obywa się bez jakiegokolwiek spoiwa czy trików fotograficznych.

Podczas gdy my często mamy problem by postawić na krawędzi jedną monetę, Tanu nie ma najmniejszych trudności z widowiskowym układaniem nawet setek z nich – o różnych kształtach i rozmiarach. Efekty jego pracy sprawiają wrażenie, jakby miały zawalić się w każdej chwili, dlatego też oglądanie poniższych zdjęć niektórym z was może wydać się szalenie stresujące. To zdecydowanie nie jest wyzwanie dla ludzi o słabych nerwach. Nie mówiąc już o imitowaniu wyczynów Japończyka.

PS: Żeby nie było, mam szacunek do pieniądza. Moje dziecko jeszcze nie.

ukladanie-monet-01

ukladanie-monet-02

ukladanie-monet-03

ukladanie-monet-04

ukladanie-monet-05

ukladanie-monet-06

ukladanie-monet-07

ukladanie-monet-08

ukladanie-monet-09

ukladanie-monet-10

ukladanie-monet-11

ukladanie-monet-12

ukladanie-monet-13

ukladanie-monet-14

ukladanie-monet-15