15 kapitalnych powodów, by oglądać drugą serię „Planety Ziemia”

Pierwszy sezon „Planety Ziemia” uznaje się za jeden z najlepszych, nie tylko odcinkowych, dokumentów wszech czasów. Wystarczy zerknąć na IMDb, by przekonać się, że BBC stworzyło arcydzieło, kochane przez ludzi na całym świecie. Co ciekawe, do niedawna był to obok „Kompanii braci” najwyżej oceniany serial w historii. Co się jednak stało w ostatnich tygodniach, że wspomniane produkcje zostały zdetronizowane? To proste – 10 lat po genialnej pierwszej serii zadebiutowała „Planeta Ziemia II”.

Powyżej możecie oglądać prawdopodobnie najbardziej trzymające w napięciu wideo tego roku. Fragment jednego z odcinków „Planety Ziemia II” prezentujący dramatyczną ucieczkę iguany przed stadem (nie wiem czy to dobre słowo) węży jakiś czas temu rozszedł się po sieci lotem błyskawicy. I była to prawdopodobnie najlepsza reklama, jaką BBC mogło sobie wymarzyć. Tylko z liczby entuzjastycznych komentarzy pod postem z tą sceną na Facebooku KWP można wywnioskować, że po raz kolejny mamy do czynienia z rzeczą niezwykłą. Brytyjska telewizja nie spoczęła jednak na laurach i kampanię reklamową jednak zamówiła. Dość niestandardową, bo opartą na… gifach.

Na dźwięk tego słowa (przypomnę, że wymawiamy je „dżif”, a nie „gif”) większość z Was pewnie przewraca oczami, ale zostańcie ze mną. Gify z drugiego sezonu „Planety Ziemia” to naprawdę zachwycające, kilkusekundowe sekwencje, pokazujące zaledwie promil oszałamiających materiałów składających się na jego całość, a jednocześnie znakomicie oddające klimat tej przyrodniczej produkcji. Bo „Planet Earth” to emocje w najróżniejszych postaciach: oglądając go można odczuwać strach, napięcie i smutek, a z drugiej strony radość i zadowolenie. I jeśli jeszcze nie jesteście przekonaniu czy warto, rzućcie okiem na 15 dowodów, po których z pewnością będziecie mieli ochotę na więcej.

PS: To nie jest wpis sponsorowany. Mój entuzjazm jest jak najbardziej naturalny.