Stephen King nie napisał tych książek. A mógłby

Pewnie dla niektórych zabrzmi to jak przyznanie się do winy, ale ja naprawdę lubię powieści Stephena Kinga i uważam go za jednego z najlepszych i najwybitniejszych współczesnych pisarzy. Nikt tak jak King nie potrafi wprowadzać do książki postaci – wystarczy kilka prostych zdań, by czytelnik wiedział o nich w zasadzie wszystko. Nikt tak jak King nie potrafi też z wydawałoby się nieciekawego pomysłu, wycisnąć ostatnie soki, tworząc wciągające thrillery z mniejszą lub większą dawką makabry. Dlatego też King wydaje się naturalnym kandydatem, do stworzenia książek… na podstawie tekstów piosenek.

Kinga jako twórcę niecodziennych horrorów wskazał grafik, przedstawiający się na Instagramie jako Butcher Billy. Brazylijczyk swego czasu pojawił się już na KWP, ale wówczas nie zrobił na czytelnikach wielkiego wrażenia, chociaż pomysł przedstawienia zbrodniarzy jako komiksowych superłotrów należałobyuznać za jednocześnie intrygujący i kontrowersyjny. W przypadku pomysłu na kolejne książki mistrza horroru kontrowersji raczej nie będzie, za to intrygi znajdziecie tu zdecydowanie więcej, niż moglibyście przypuszczać.

Inna sprawa, że bardzo dużo piosenek o miłości – bo takie wziął na warsztat Billy – odarte z kontekstu faktycznie mogą wydać się niepokojące. Wystarczy tylko nieco dokładniej czytać między wierszami albo właśnie dosztukować do nich bardzo dosłowne ilustracje. Sami zresztą zobaczcie.

Bee Gees – How Deep Is Your Love
Hall and Oates – Maneater
Belinda Carlisle – Heaven Is a Place On Earth
The Police – Every Breath You Take
Lionel Richie – Hello
Gloria Gaynor – I Will Survive
Bonnie Tyler – Total Eclipse of the Heart
Nazareth – Love Hurts
Chris De Burgh – Lady In Red
Arctic Monkeys – Why’d Only Call Me When You’re High?
George Michael – Careless Whisper
Joy Division – Love Will Tear Us Apart
The Smiths – There Is A Light That Never Goes Out
Paul Young – Everytime You Go Away
New Order – Bizarre Love Triangle