Konsumpcjonizm totalitarny

3 uwagi do wpisu “Konsumpcjonizm totalitarny”

 1. Każdy system zabezpieczeń jest po coś. Skoro wydawcy mają takie życzenie, czemu nie mają go zamieszczać. NAbywając prawo własności do użytkowania czegoś , godzimy się na zasady jakimi jest obwarowany dany produkt. Bądźmy zatem świadomymi klientami, a nie rezygnujmy z przywilejów jakie niesie cywilizacja.

  Polubienie

 2. Wszystko to bardzo pięknie ale np. części gier, sprzętu czy książek nie da się kupić legalnie bez tego typu zabezpieczeń. co wtedy robić? Bo moim zdaniem nie mamy za bardzo innego wyjścia jeśli chcemy pozostać uczciwi. Prawde powiedziawszy odnoszę wrażenie że im więcej osób próbuje ominąć system tym bardziej szykanuje on tych którzy chcą działać w ramach niego

  Polubienie

 3. @ratyzbona – rozwiązanie jest proste: przeczekać i nie kupować. Wspierać niezależnych twórców albo dystrybutorów (np. Desura zamiast STEAM czy Windows Live, księgarnie oferujące eBooki bez DRM, jak np. świecący przykładem ebookpoint).

  DRM sprowadza się głównie do przeszkadzania osobom, które legalnie nabyły treść elektroniczną. Pirat i tak ukradnie, choćby nie wiem jak mocne były zabezpieczenia, a uczciwy nabywca może mieć tylko problemy z często niesprawnym systemem zabezpieczeń.

  @freemikitwist – wydawcy używając skomplikowanych/wadliwych systemów zabezpieczeń tylko sobie szkodzą. I nie zawsze zasady użytkowania danego produktu, które zablokowane są DRMem faktycznie są nielegalne. Bo co jest nielegalnego w tym, że chciałbym komuś pożyczyć grę komputerową, albo poczytać eBooka na czytniku, który sam wybiorę?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s