Don’t Stop Me Now zespołu Queen w wersji komiksowej

Pamiętacie, gdy pisałem, że Freddie Mercury jest zajebisty? Czy dałem Wam do zrozumienia, że uważam go za najwybitniejszego wokalistę rockowego w historii muzyki? Jeśli nie pamiętacie i nie rozumiecie, to po dzisiejszym obrazkowym wpisie na pewno przejrzycie na oczy i przestaniecie patrzeć na mnie jak na nawiedzonego propagatora jego talentu. Bowiem, jak się okazuje, nie jestem w swej bezgranicznej fascynacji odosobniony.

Dzisiaj w internecie trafiłem na rzecz niezwykłą. Dzieło tak niezwykle urzekające, że w pierwszej chwili zabrakło mi słów, by je skomentować. Wszystko za sprawą facebookowego Mr. Fahrenheita, który poświęcił jeden (!) wieczór, by przygotować komiksową wizualizację słów najbardziej optymistycznej piosenki zespołu Queen – swoistego hymnu dobrej zabawy, peanu na cześć dobrego nastroju i afirmacji pogody ducha: „Don’t Stop Me Now”.

Po tygodniu słuchania utworów kultowego zespołu, przeglądania materiałów filmowych z udziałem jego członków, obejrzeniu każdego koncertu i wywiadu z Freddie Mercurym, Brianem Mayem, Rogerem Taylorem i Johnem Deaconem, Pablo Stanley został zainspirowany do stworzenia dzieła kompletnego – najwspanialszej laurki, jaką Queen mogli sobie wyobrazić. Poniższy komiks, jest chyba jeszcze genialniejszy, niż prezentowane pod jednym z powyższych linków animowane Google Doodle. Zobaczcie zresztą sami:

dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_01-cut dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_02 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_03 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_04 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_05 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_06 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_07 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_08 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_09 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_10 dont_stop_me_now_wersja_obrazkowa_11

Chylę czoła, padam na kolana i biję pokłony przed autorem powyższych prac. Może przesadzam, może się nie znam, może jestem zbyt zapatrzony w dokonania trzech facetów z Anglii i jednego z Zanzibaru i może dlatego tylko tak się tym wszystkim ekscytuję? A może faktycznie Queen z Freddie Mercurym jest najlepszym zespołem jaki kiedykolwiek świat słyszał? Jeśli ich dokonania i powyższy hołd jeszcze Was nie przekonały, to może uda się to ruchomej wersji wizualnego zapisu słów piosenki, którą przygotował Viktor Henriksson.

Majstersztyk. Po prostu.