O wyższości street artu nad graffiti na 100 niesamowitych przykładach

6 uwag do wpisu “O wyższości street artu nad graffiti na 100 niesamowitych przykładach”

  1. Nie można mówić o wyższości żadnego z nurtów. Chyba, że względem konkretnego kryterium. Np. Wyższość street-artu nad graffiti wobec odbioru przez społeczeństwo.

    Generalnie to dwie zupełnie inne rzeczy, które występują w jednej przestrzeni. Czasem się przenikają. Ale nie możesz wartościować. To tak jakby twierdzić o wyższości ilustracji nad typografią

    Polubienie

  2. Wprowadzasz ludzi w blad. Duza czesc materialow przedstawia Mural ktory do street artu sie NIE Zalicza. Ten drugi jest z zalozenia nielegalny przez co przybiera prostsze formy ( szablon, vlepka, plakat, technika malarska -takze z wykorzystaniem farb w spreyu. Ale takze instalacje, wywieszki, rzezby) Mural powstaje na festiwalach i z inicjatyw osobistych ale jest forma legalna. Bardzo czesto finansowany ze srodkow publicznych. jest wiec z zalozenia ”artem przeniesionym na street,, nie sztuka ulicy. Pozdrawiam.

    Jeszcze male ‚cos’ : mural / street art a takze graffiti przenikaja sie w formie i czesto maja wspolnych tworcow. Odcinanie ‚bazgrolow cwiercinteligentow, od reszty jest troche nie na miejscu. Zwlaszcza ze w i materialach sa obrazki kwalifikujace sie bardziej do graffiti niz muralu. Graffiti to nie tylko bazgranie tania farba dysgraficznych podpisow….. a wlasciwie takie dzialanie to na pewno Nie jest graffiti.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s