50 twarzy Greya nie wieszczy upadku literatury. Ta upadła dokładnie 44 lata temu

11 uwag do wpisu “50 twarzy Greya nie wieszczy upadku literatury. Ta upadła dokładnie 44 lata temu”

 1. Bardzo ciekawy tekst. Mam koleżanki, które czytają „50 twarzy Greya”, wcześniej zaczytywały się w „Zmierzchu”. W pewnym sensie naturalna kolej rzeczy.
  Mądre książki na pewno gdzieś tam jeszcze powstają. A jeśli nawet nie, to i tak jest ich na tyle dużo, że może nie starczyć życia, żeby je wszystkie przeczytać.

  Polubienie

   1. Są ludzie i są parapety.
    Nie każdy człowiek musi czytać książki z wyższej półki. Jeśli kogoś zadowalają erotyczne opowiadania fanki „Zmierzchu”, to OK. Na tej zasadzie działa społeczeństwo, są sobie ludzie, którzy czytają „50 twarzy Greya” i oni stanowią większość, czytających książki dla rozrywki. Są też tacy, którzy czytają Dostojewskiego, Kafkę i Goethego, wynoszą z lektury jakieś refleksje, stawiają pytania. I tych jest mniej, choć, dzięki Internetowi, trafienie na nich stało się łatwiejsze.

    Polubienie

   2. Dobra, zapoznałem się pobieżni z tą „książką” (pornos na papierze, nie polecam). Kobiety i dziewczyny to czytają, żeby sobie powyobrażać, jakby to było fajnie, mieć takie życie (no bo proszę, przecież ta cała historia jest debilna, jak jakaś wysokobudżetowa „Kamila niewolnica”). To jest taka kontynuacja bajki o księciu z bajki.
    Nie potrafię podać żadnego innego wytłumaczenie fenomenu tego grafomaństwa.

    Polubienie

 2. Ja nie rozumiem w ogóle tego fenomenu, bo o 50 twarzach usłyszałam przedwczoraj od znajomej, która załamywała się, że wszyscy to czytają. Ja pierwsze słyszę – wygląda na to, że żyję w dużej nieświadomości.

  Polubienie

  1. Jeśli to wyznanie to nie sarkazm, to dziękuję.
   Jeśli to wyznanie to sarkazm, to dziękuję jeszcze bardziej, bo mnie do łez rozbawiło 😉

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s