Niegrzeczna Biblia w wersji dla najmłodszych

20 uwag do wpisu “Niegrzeczna Biblia w wersji dla najmłodszych”

   1. Haha. Przestań, bo płonę rumieńcem niczym dziewka folwarczna na widok jaśnie pana:) Pisz dalej i zaglądaj do mnie:D

    Polubienie

   1. Po co mi cytujesz Biblię, której w ogóle nie szanujesz? Teraz to jest hipokryzja. Poza tym, gdybym Cię nienawidził to napisałbym pewnie, że jesteś kretynem albo powyzywał w inny sposób. To, że nie masz pojęcia o czym piszesz a cytujesz zniekształcająć całkowicie poprzez wyciąganie z kontekstu to jest głupota.

    Polubienie

   2. Skąd pomysł, że Biblii nie szanuję? Skąd pomysł, że cytowanie książki, którą znam, jest hipokryzją?

    A to, czy „nie nazwałeś mnie kretynem” jest kwestią dość sporną, zważywszy, że w swoim komentarzu piszesz o mojej głupocie 😉

    Polubienie

   3. Stąd, że gdybyś szanował to nie pisałbyś ani nie umieszczał takich treści. Co do kwestii spornej – istnieje różnica pomiędzy kretynem i głupcem.

    Polubienie

   4. Treść tego wpisu, jak i wielu innych, została zamieszczona w celach informacyjnych. Powyższe grafiki nadal by istniały, nawet jeśli nie znalazłyby się na KWP.

    W jaki sposób informacja o ich istnieniu świadczy o moim braku szacunku dla Pisma Świętego?

    A może zadam pytanie z innej strony: czy serwisy newsowe informujące o tym, że ktoś podarł pismo święte w ramach jakiejś manifestacji lub o tym, że niespełniony artysta zanurzył krucyfiks w moczu również świadczą o braku szacunku dostawcy treści?

    Różnica między „kretynem” i „głupcem” może i istnieje, ale dla osoby, której taka łatkę się przypisuje, ta różnica nie istnieje.

    Polubienie

   5. Głupcem jest ten, kto takie treść rozpowszechnia. Nie widzę w tym artykule żadnej wartości, bo też takowej nie ma. Po co niby jest to tutaj zamieszczone? Po to, żeby wzniecić ciekawość innych głupców? Dobrze wiem, że wszystko, co dla grzesznika niszczy obraz Boga jest fascynujące. Paweł z Tarsu pytał retorrycznie „jaką ma wspólnotę Beliar z Chrystusem?”. Dlatego już mnie tu nie zobaczą.

    Polubienie

   6. Głupcem jest ten, kto rozpowszechnia te biblijne brednie w oryginale. Uczucia religijne obrażam zamierzenie i z chęcią, gdyż uważam je za absurd, a wszelkie religie za zło.

    Polubienie

   1. Wybacz wcięło mi fragment tekstu: „Sugerowanie, że Łk 19:26-27 to przesłanie Jezusa to jak twierdzenie, że Dawkins namawia do mordowania ludzi bo przecież przytoczył odpowiednie cytaty…”

    Polubienie

   2. Sądzę że ogólna wymowa tego wpisu jest taka, że jeżeli bierze się alegoryczny tekst dosłownie, to dochodzi do różnych „nieporozumień”. Dzieci biorą wszystko tak jak to zostało przedstawione, wyobrażając sobie dokładnie i tylko to, co jest odczytywane. Niektórzy jednak nie dorastają, by faktycznie zrozumieć ukryte pod płaszczykiem podniosłego tekstu przesłanie.

    Polubienie

   3. Chodzi o ten konkretny przykład. Na rysunku jest Jezus z maczetą, natomiast w zacytowanym fragmencie Jezus opowiada o królu który skazał kogoś na ścięcie. Tak więc pokazanie tu Jezusa z maczetą i odniesienie do przykazania miłości w tytule to spore nadużycie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s