10 filmów dokumentalnych, które zniszczą Waszą wiarę w ludzkość

20 uwag do wpisu “10 filmów dokumentalnych, które zniszczą Waszą wiarę w ludzkość”

 1. Mocne rzeczy. Ja od siebie dodam wstrząsający dokument „Dzieci z Leningradzkiego” o bezdomnych dzieciach na ulicach Moskwy.

  Polubienie

  1. Piękne i wzruszające o tych dzieciakach. Jak widzę migawki „Dzieci…” w telewizorni to zawsze zastanawiam się, czy one jeszcze żyją.

   Swoją drogą wspomniany VICE ma całkiem sporo ciekawych produkcji np. o lesie samobójców w Japonii albo o człowieku, który zjadał zwierzęta zabite przez samochody. Polecam szczególnie ten drugi dokument, który mnie osobiście zaciekawił bardziej niż oburzył.

   Tak to chyba jest, że nie powinniśmy za bardzo „tracić wiary w ludzkość”, bo ostatecznie jeśli wszyscy ją stracimy, to co wtedy? Współczuć owszem można, ale musimy zdawać sobie sprawę ze swojej nikłości we wszechświecie. Pozostaje nam tylko nie dokładać smutku i cierpienia do tego świata.

   Polubienie

 2. + filmy dokumentalne (trudne i warte uwagi) ode mnie:
  Odgłosy robaków – zapiski mumii (2009)
  Baraka(1992)
  Czekając na sobotę (2010)
  i wiele wiele innych polskich…

  Polubienie

 3. Lub, alternatywnie „10 filmów dokumentalnych, które otworzy Wam oczy i pozwoli docenić to, kim jesteśmy”. Warto czasem udać się w niezbyt komfortową podróż, nawet jeżeli to wyprawa czysto filmowa.

  Polubienie

 4. Pingback: Neodrink
 5. Moim skromnym zdaniem najmocniejszy film dokumentalny to „Filozofia Noża”. Bodajże 5 godzin opisów, wywiadów i inscenizacji tortur/eksperymentów dokonywanych przez Japończyków na więźniach wojennych, głównie Rosyjskich.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s