Jak nie dostaniesz w mordę, to się nie nauczysz

19 uwag do wpisu “Jak nie dostaniesz w mordę, to się nie nauczysz”

   1. No nie bardzo. Żeby zrobić upominek z egzotycznego zwięrzęcia, najpierw trzeba je mieć. A później trzeba mieć więdzę jak zrobić upominek. Już pomijając, że pierwszy punkt najpewniej jest albo nielegalny albo kosztowny.

    Polubienie

 1. Dobrze, że prowadzą takie kampanie, aczkolwiek jeśli ktoś nie został wychowany w szacunku dla zwierząt, to wątpię, by jakikolwiek plakat coś zmienił. Z drugiej strony, powstają też bardzo mocne filmy, w których to okrucieństwo ludzkie jest jeszcze bardziej unaocznione i myślę, że taka forma przekazu może kimś wstrząsnąć. Tak wiele jest rzeczy, o których się tak mało mówi – obcinanie dziobów żywym kurom na farmach drobiowych i piłowanie rogów świadomemu bydłu, sprzedawanie mięsa delfinów jako wielorybów, uboje rytualne… Był taki mniej więcej godzinny dokument na yt o tego typu sprawach, ale teraz nie znajdę, mam wrażenie, że o te sprawy są zdecydowanie za mało nagłaśniane 😦

  Polubienie

 2. A co się niby stanie jak wyginą nosorożce albo pandy? Oprócz oczywiście tego, że ludzie nie będą mogli sobie ich w ZOO albo na filmach dokumentalnych pooglądać? Konkretnie. Bo gatunki to wymierają już od początku świata i co… i nic. Planeta sobie poradzi, ludzkość raczej też. Ja bardzo lubię zwierzęta, zawsze jakieś miałem, ale nie popadajmy w paranoję.

  Polubienie

  1. ziarnko do ziarnka… najpierw nosorożce, pandy, tuńczyk, niedźwiedź polarny… myślisz że jak któryś z tych gatunków wyginie to człowiek się zatrzyma? że jak futro czy pamiątka z pantery stanie się niemal niedostępna to nie będzie popytu na inne gatunki? prosty przykład z delfinami – bardzo często zabija się je po to, by udawały mięso wielorybie, które jest coraz trudniej dostępne. tak krok po kroku zniszczymy wszystko po kolei – to się właśnie stanie.

   Polubienie

 3. Cóż, nic tylko płakać. Ale to, że widzimy jakie to straszne, nie zmieni świata. Ludzie dalej będą wybijać zwierzęta, a kiedy zostanie po kilka sztuk z każdego gatunku zaczną popuszczać w portki i mówić „jakie to okropne i jak to trzeba ochraniać zagrożone gatunki”. Lepiej późno niż wcale? A może lepiej zastanowić się przed strzelaniem do takiego tygrysa albo słonia? Szkoda, że ludzkość nie uczy się na swoich błędach i mimo świadomości niewłaściwego postępowania, dalej zabijają dla futer, wyrzucają worki do morza i śmieci do lasów. Niszczą planetę świadomie. Dopóki się nie przekonają na własnej skórze nie zmądrzeją…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s