5 powodów, dla których warto sięgnąć po "Zapomniany legion"

6 uwag do wpisu “5 powodów, dla których warto sięgnąć po "Zapomniany legion"”

 1. Recenzja – jak zwykle – napisana świetnie, zachęca do kupienia książki, co jest nie lada wyczynem, bo zamiast kupić wolę wypożyczyć, a pieniądze zainwestować w bilety tramwajowe. Na całe szczęście mam wakacje, więc ten miesiąc – dwa mogę pochodzić po mieście pieszo 🙂

  Gratuluję zwycięzcom!

  Polubienie

 2. Ale oczywiście Wydawnictwo Znak, starające się zareklamować książkę gdzie się da, nie miało wpływu na to, że poświęcasz jej drugi wpis w ostatnim czasie?

  Ciekawym zdarzeniem historycznym o jakim można by napisać, była „wyprawa Ingvara” – w X wieku niejaki Ingvar, żyjący w środkowej Szwecji, zdecydował się wziąć drużynę Wikingów na wyprawę na wschód. Wiadomo że dotarli bardzo daleko w głąb kontynentu, podejrzewa się że mogli dotrzeć do środkowej azji. Niestety wyprawa zaginęła a jej członków upamiętnia około 15 kamieni runicznych.Myślę że ciekawym pomysłem byłoby gdyby wyprawa dotarła na tereny syberyjskie, co dałoby okazję do pokazania zderzenia kultur – zasadniczo europejskiej, choć noszącej jeszcze wyraźne naleciałości pogańskie i kultury koczowniczo-szamańskiej.

  Polubienie

  1. Oczywiście, że miało, dlatego o tym pisałem 🙂 Zobacz poprzedni wpis, w którym jest informacja o organizowaniu z nimi konkursu – siłą rzeczy, musiałem go rozwiązać 🙂

   Polubienie

 3. Legion czytałem, czekam na kolejne tomy i zastanawiam się, czy z ciekawości nie poćwiczyć języka na oryginale.
  Co do rozwiązania konkursu – w przypadku większości propozycji mam pewność lub co najmniej podejrzenie, że już to gdzieś czytałem… Zresztą, „wszystko zostało już napisane”.

  Polubienie

 4. ja też miałam okazję czytać i jestem zachwycona, to na pewno jedna z tych książek, przy których traci się poczucie czasu, zaczynasz czytać i nie można się oderwać. Jest świetnie napisana i ma super fabułę. Bardzo dobrze się ją czyta.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s