Jak jednym źle dobranym wyrazem rozśmieszyć cały kraj

7 uwag do wpisu “Jak jednym źle dobranym wyrazem rozśmieszyć cały kraj”

 1. Zdarzają się gorsze wpadki Kilka lat temu pewna brytyjska firma meblowa wypuściła na rynek łóżeczko dziecięce Lolita. I dziwiła się czemu ludziom się ta nazwa nie podoba.

  Jest jeszcze związek chemiczny o zabawnej nazwie. W chemii dla uproszczenia wiele związków jest opisywanych przez skróty literowe, typu DEAD (silny reduktor) czy NBS (środek bromujący); pewien związek chętnie tworzący kompleksy został nazwany dość niefortunnie – badacze z USA nadali mu skrót literowy „PIZDA”.

  Polubienie

 2. Zacznijmy od tego, że największą wpadką był TEORETYCZNIE Chevrolet Nova- bo PONOĆ Nova oznaczało „nie idzie”. Co jest bzdurą, ale jest to Urban Legends potężniejsze niż Czarna Wołga, i jest przytaczane przez wielu tzw. „fahowców”. Co do Rubicona- to wystarczy przeczytać to: https://en.wikipedia.org/wiki/Rubicon_Trail. I już wiadomo, że z żadnym przekraczaniem nie ma to nic wspólnego. Co do nazw z innych dziedzin- polecam poszukać jak się reklamowała nVidia ze swoim diwajsem CUDA. Np tu: http://forums.legitreviews.com/about15741.html. A do moich ulubionych figli zaliczam farby „Sika Premier”, dezodorant „Brut” i kosmetyki „Pupa”

  Polubienie

   1. …ale on się nie kojarzy. On został zrobiony właśnie pod kątem tego rajdu- co jest oczywiście bzdurą i nadużyciem marketingowym, no ale takie story sprzedawał Jeep. Tak więc źródło nazwy tkwi w linku, jaki wrzuciłem 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s