Polsatowska cenzura "Wilka z Wall Street" to przy tym pestka

9 uwag do wpisu “Polsatowska cenzura "Wilka z Wall Street" to przy tym pestka”

 1. Pamiętam Showgirls właśnie z jakiegoś nocnego seansu Polsatu gdy byłam dzieckiem. Lata, lata temu ale rzeczywiście ten film leciał i to bez cenzury.

  Polubienie

   1. Hm, nie pochwalam takiego śmieszkującego podejścia do wyborów z dzieciństwa, bo serio, jako dziecko nie masz żadnego filtra, co wypada oglądać a co nie (dopiero rodzice Ci to wmawiają), konsumujesz wszystko, co tylko nie zdązą ocenzurować Ci rodzice, więc trochę nierozsądnie jest w dorosłym życiu jakies tytuły wytykać. Oczywiste więc jest, że oglądasz wszystko jak leci, jeśli rodzice cię nie upilnują. I żeby tak Showgirls było jedynym takim filmem, który w dzieciństwie widziałam…

    Polubienie

 2. Ja naprawdę rozumiem, że pewne treści nie są przeznaczone dla „zbyt niskiego” wieku. Ale c’mon. Po to są różne godziny emisji, by dane treści mogły być prezentowane, a nie niszczone. Bo nawet nie wiem jak najgorszy film, powinien być pokazywany w całości, albo w ogóle nie. Bo jak dla mnie nie ma sensu pokazywanie czegoś, co nie pokazuje istoty filmy, nie jest jego detalem czy punktem kulminacyjnym. Jeśli jakaś stacja, nie jest niejako gotowa na podjęcie ryzyka emisji jakiegoś filmy, to niech tego nie robi w postaci Paint’owskiej cenzury itd.

  Polubienie

 3. Pamiętam te emisje na Polsacie, bo leciał kilkakrotnie i lubię ten kiczowaty film. Widać należę do „wąskich kręgów” LOL.

  Polubienie

 4. Wydaje mi się, a wręcz przekonana jestem, że na innych kanałach film ten odtwarzany był wielokrotnie na przestrzeni lat i to w wersji nieocenzurowanej. Polecałabym sprawdzić, czy jakiś (dłuższy – oczywiście) czas temu nie był emitowany w TVP, jeszcze przed epoką naziemną. Na pewno znam film z wersji oryginalnej i to z telewizji. Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s