Tytuł, w który nikt by nie kliknął, gdyby nie znacznik [+18]

16 uwag do wpisu “Tytuł, w który nikt by nie kliknął, gdyby nie znacznik [+18]”

 1. Chcę zaznaczyć na samym początku, że nie jestem znawcą sztuki, ale obrazy znacznie przewyższają zdjęcia. Chociaż ładnie odwzorowane, ale modelki na obrazach mają coś w sobie… mają duszę a na zdjęciach niekoniecznie. Oczy! No cóż to chyba na tyle

  Polubienie

   1. No właśnie z tymi oczami – modelka ma je zwykle szeroko i czujnie otwarte, bo pewnie do ostatniej chwili zerkała czy jest dobrze ułożona. Tymczasem często na oryginalnych dziełach kobieta ma oczy senne, smutne czy rozmarzone. Drobny szczegół ale bardzo wpływa na odbiór.

    Polubienie

   2. Tu chyba modelka jest zarazem artystka, fakt troche smutna. Szkoda, ze sie bardziej w portretowane kobiety nie wczula. Fotografie zyskuja po obejrzeniu filmu, widac czasem ile pracy w to wlozono.

    Polubienie

 2. Takie projekty pomagają docenić pracę fotografa.
  – Za – niekiedy zdawałoby się zwykłym – zdjęciem kryją się czasami dni i tygodnie pracy. Szczególnie w takim zestawieniu to widać.

  Robić zdjęcia które cieszą oczy; piękny cel!
  – Powiązać je z malarstwem?
  To przydać im jeszcze więcej szlachetności.

  Polubienie

 3. Też mam takie wrażenie, że fotografie są niekiedy lepsze od uznanego dzieła 🙂 A to tylko świadczy o kunszcie fotografików :))) Świetny artykuł, dziękuję.

  Polubienie

  1. Codziennie patrzymy na setki banalnych sytuacji i przechodzą one przez nas niezauważone. Widząc obraz mamy przed oczyma efekt przefiltrowania rzeczywistości przez wrażliwość i talent artysty,epokę malarską… Moim zdaniem zdjęcia przedstawiają punkt wyjscia artysty, te banalne sytuacje dla reszty świata ulotne i codzienne, dla artysty inspirujące stopklatki, drzwi do wewnętrznego uniwersum. Patrząc raz na zdjęcie raz na obraz można szybko dostrzec wartość dodawaną przez sztukę.

   Polubienie

 4. Nie widzę sensu kopiowania obrazów inną techniką. Dla mnie autorzy nie mają pomysłu na siebie, to kopiują. Fotografie poprawne, ale bez duszy. Sam temat mdły i „pod publikę”. Słabe.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s