Natura potrafi być cholernie przerażająca. Oto dowód

16 uwag do wpisu “Natura potrafi być cholernie przerażająca. Oto dowód”

  1. Potrafi również odczuwać empatię wobec każdego zwierzęcia oraz podjąć działania chroniące planetę. Tak że żałosne jest to pier***nie „ochhhh, ochhhh, człowiek najgorszo bestio!!!”.

   Polubienie

  2. Przydałyby się zdjęcia mamy-sowy, która nie doczekawszy się pokarmu od taty-sowy, zaczyna pożerać własne młode, albo drapieżników, które zabijają, żeby ugryźć dwa razy i idą dalej po nowe, „lepsze kawałki”.

   Polubienie

 1. Kretyński artykuł. Co ta seria miała wg ciebie udowodnić? Najbardziej dzikie i niekiedy odstręczające obrazy dzikiej przyrody nie oddają nawet ułamku pojedynczego procenta tego do czego zdolny jest człowiek.

  Polubienie

 2. Niesamowite zdjęcia. Dla mie są one dowodem, że tym bardziej należy chronić przyrodę ze WSZYSTKICH sił.

  Te zwierzęta nie są okrutne. Starają się przetrwać. Adaptuja się nawet tam, gdzie człowiek zajmuje im przestrzeń. To człowiek bezmyślnie niszczy przyrodę.

  Polubienie

  1. Przydałyby się zdjęcia „walczących o przetrwanie” pitbulla, przełykającego kawałki zagryzionego małego dziecka, albo kota-świrusa – który zadrapał właściciela – i pasożyta-ludojada, którego tym samym wprowadził do organizmu człowieka.

   Polubienie

 3. Nie wydaje mi się, żeby ten wstęp był jakiś tragiczny. Znam kilka osób, które widząc na zywo takie obrazy faktycznie chwyciła by za miotacz płomieni. I tak jak napisałeś, nie widzę na zdjęciach żeby człowiek miał jakiś większy wpływ na te zwierzęta, one po prostu takie są.
  A to, ze „człowiek bezmyślnie niszczy przyrodę” to po prostu temat na inny artykuł.

  Polubienie

 4. Wychowywałam się na programach o zwierzętach, nie mam złudzeń co do tego, czy natura jest bardziej miłym pluszaczkiem, czy dziką bestią. Aczkolwiek zdjęcia rzeczywiście paskudne.

  Polubienie

 5. Grzech pierworodny i skażenie nim całej natury, z winy owszem, miętkiego człowieka-Adama. Ale ci mądrzy-inaczej piszący o „straśnych człowekach” powinni pamiętać o okolicznościach zajścia – tj. WOLNEJ WOLI, która tak jak może prowdzić do grzechu, tak może prowdzić do oddania życia za bliźniego (vide św. MM Kolbe). — W klatce z tygrysami szans człowiek nie ma, w klatce z ludźmi – owszem, i to duże. Ja wybieram to drugie.

  Polubienie

 6. wielu z was miast o przypinaniu się łańcuchami do stuletnich drze,

  Zjedzona literka, popraw sobie.
  Nie ma za co 😉

  PS Dobre foty, łoś wymiata.

  Polubienie

 7. Z moich poczuciem humoru jest chyba coś nie tak, bo przy krabie z muszlą z główki laleczki autentycznie parsknęłam xD
  Bawi mnie również mina kota, któremu obiad ucieka z pyszczka, albo wydra która wygląda TOTALNIE jak gumowa atrapa wydry z horroru klasy Z „Zabójcze wydry atakują”. Który chyba nie powstał, ale po tym zdjęciu powinien!:D

  Może to dlatego że „drastyczność” natury to dla mnie Żadne novum, przeczytałam wstęp z takim „mhm, ok, let’s see”. No i przyznaję, niektóre zdjęcia były nawet paskudne (robal pasożyt w paszczy ryby – superpaskudne!), ale żadne nie wywoływało tego dziwnego uczucia, mieszanki zażenowania, złości i chęci natychmiastowego stłumienia powyższych, jakie wywołuje oglądanie cierpienia zadawanego przyrodzie przez człowieka. A to tak btw, bo zakładam że twórcy tych galerii też nie mieli na celu żadnej propagandy typu „uważasz że zabijanie krów w fabrykach jest chujowe? TO PACZ co natura robi, toż to gorsze, rzeźnie som przy tym spoko!”, niee, wierzę że też po prostu mieli z zbieractwa ciekawych fot czysty ubaw. A jak ktoś ma fioła na tym punkcie, czy to w szukaniu uzasadnień dla niszczenia przyrody, czy w zakładaniu że inni szukają takich uzasadnień;D to wszędzie znajdzie propagandę. Przyznaj się autorze, trochę baitowy tytuł;D Pozdrawiam:)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s