Szybka recka: Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)

5 uwag do wpisu “Szybka recka: Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)”

 1. Film ze zmarnowanym potencjałem. Mogło być arcydzieło a jest film najwyżej bardzo dobry. Dlaczego? Obowiązkowe wrzutki politycznej poprawności, sztuk trzy: 1. biały nietolerancyjny glina rasista oraz imbecyl (przechodzi jednak słuszną metamorfozę), 2. następca szeryfa – dobry czarnoskóry; 3. wspaniały wybaczający gej.
  I na dodatek zupełnie bezsensowna scena z księdzem doczepiona na siłę – proszę poszukać dyskusji na filmwebie – nawet niewierzący i niechodzący do kościoła mają z nią problem. Najgorsze, że w kinie, w którym oglądałem „Trzy billboardy…” właśnie ta scena wzbudziła największy aplauz. A w zasadzie były to wyziewy taniego antyklerykalizmu…
  Eeeh…

  Polubienie

 2. Widziałam film i nie zgadzam się z tym że to najlepsza produkcja ostatnich 12 miesięcy ani z tym że to jeden z najwspanialszych filmów ostatniej dekady. Z resztą się zgadzam.

  Polubienie

 3. Film znakomity natomiast nie rozumiem zachwytów nad Frances McDormand. Aktorka znakomita, postać w filmie też ale takich podobnych ról ma sporo (choćby „Olive Kitteridge”) więc nie zauważam tu jakiegoś wow.

  Polubienie

 4. nie rozumiem zachwytów nad tym filmem. dobrze zrobiony film mainstreamowy. bardzo mainstreamowy. taki, że spodoba się przeciętnemu kowalskiemu. nie wiem czy ja za dużo wymagam? nie. tylko po takich recenzjach człowiek oczekuje czegoś naprawdę wielkiego, a tydzień po obejrzeniu zapominasz, że w ogóle go widziałeś. żadnych odkrytych lądów, żadnych pytań. po prostu dobrze zrobiona, niegłupia rozrywka. rozrywka… bleh.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s