Kolejny bloger napisał książkę. Ile można?

Pół roku pisania, 11 miesięcy dłubania, 5 dni w druku i 24 godziny w tranzycie – i wreszcie jest! Piękna, pachnąca i twarda jak rasowa cegłówka. Już dziś do kupienia w, jak zapewnia wydawca, wszystkich księgarniach w kraju. 50 zupełnie nowych tekstów napisanych specjalnie na potrzeby papieru, a do tego eBook z setką najciekawszych wpisów KWP z ostatnich 3 lat. Czy można chcieć więcej?

Powyższy akapit był pierwszą oficjalną informacją na temat debiutu papierowej wersji „Kulturą w płot” – opublikowałem go w piątek 25 listopada o godzinie 20:26 na facebookowym fanpage’u. Od miesięcy planowałem przygotowanie na tę okazję specjalnego wpisu, będącego dokumentacją wielomiesięcznych zmagań z pisaniem i całym procesem wydawniczym, lecz kiedy przyszło co do czego, takowy tekst nie powstał. Z bardzo prostej przyczyny zresztą – nie znałem daty premiery tego 250-stronicowego tomiku, więc jego pojawienie się w księgarniach internetowych było niespodzianką nie tylko dla potencjalnych czytelników (patrzę na Ciebie!), ale też dla mnie. I podejrzewam, że samego wydawcy. Niemniej jednak książka jest. Istnieje. Ciałem się stała. I jeżeli nie widzicie jej jeszcze na półkach w księgarniach stacjonarnych, podpowiem, gdzie najtaniej dostać to wiekopomne dzieło.

Gdzie kupić „Kulturą w płot”?

kultura-w-plot-ksiazka-okladkaZrobiwszy mały rekonesans po kilkudziesięciu księgarniach internetowych, przygotowałem małe zestawienie. Cena okładkowa to 34,90 zł (okładka jest twarda, stąd cena nieco wyższa od standardowych 29,90 zł), jednak już w dniu premiery można było ją dostać nawet za mniej niż 23 złote. Gdzie?

  1. Bonito.pl – cena 22,69 zł obowiązuje do 4 grudnia, kiedy kończy się urodzinowo-świąteczna promocja w księgarni. Spieszcie się!
  2. Aros.pl – cena 24,43 zł. Nie wiem ile obowiązuje, ale to dyskont książkowy, więc może się utrzyma.
  3. ŚwiatKsiążki.pl – cena 24,33 zł. Niestety dostawa dość droga, więc warto przy okazji kupić więcej pozycji.
  4. Rema.com.pl – cena 24,80 zł. Dostawa tańsza niż w powyższej.
  5. Gandalf.com.pl – cena 26,11 zł. Jak wyżej. Zniżka 25% nie w kij dmuchał.
  6. Inbook.pl – cena 26,79 zł. Też w miarę tania dostawa, także mimo wyższej niż powyższe ceny, warto zerknąć.
  7. Empik.com – cena 29,49 zł. Jak to w Empiku, odbiór w salonie gratis.
  8. Latarnik.com.pl – cena 29,99 zł. Księgarnia wydawnictwa, które puściło książkę w świat. A i tak sprzedaje z rabatem.

Czy jest wersja eBook?

Nie do końca. To co znajdziecie w księgarniach będzie dostępne tylko w wydaniu papierowym. Natomiast każdy, kto kupi książkę otrzymuje w prezencie eBooka w wersji ePub i MOBI. Składa się na niego 100 najciekawszych, najpopularniejszych i najczęściej udostępnianych tekstów z bloga z lat 2013-2016. Są one oczywiście i pozostaną dostępne na KWP, jednak eBooka własnoręcznie skompilowałem z myślą o nowych czytelnikach oraz osobach, które nie mają czasu na zaglądanie do bogatego, ale średnio uporządkowanego archiwum bloga.

O czym jest „Kulturą w płot”?

„Kulturą w płot” to 50 zupełnie nowych tekstów, zahaczających, jak się pewnie domyślacie, o tematykę kulturalną. Zahaczam o praktycznie każdą dziedzinę – film, muzyka, sztuka, książki, gry, osoby i raz mniejsza, raz większa dawka historii. Znajdziecie tu m.in. opowieść o najpiękniejszym bałwanie w historii świata, przypowieść o największym przekręcie w dziejach muzyki, burzliwe perypetie przyrodzenia Napoleona, podróż do kraju, gdzie Al Pacino jest bogiem, niewyjaśnioną sprawę dwóch głów jednego z klasyków wiedeńskich oraz głowy Lenina, w najbardziej niedostępnym rejonie Antarktydy i wiele, wiele innych. Brzmi ciekawie? Poniżej jeszcze kilka screenów na zachętę.

kultura-w-plot-ksiazka-wycinek4

kultura-w-plot-ksiazka-wycinek1

kultura-w-plot-ksiazka-wycinek3

kultura-w-plot-ksiazka-wycinek2

Po co to w ogóle napisałeś?

Szczerze mówiąc, i jak piszę we wstępie, nigdy nie planowałem pisać książki. Zrobiłem to tylko i wyłącznie dlatego, że dostałem od Tomasza Raczka i wydawnictwa Latarnik nagrodę im. Zygmunta Kałużyńskiego, będącą obietnicą wydania papierowego tomu właśnie. Nie chciałem pisać, bo tak jak wielu komentujących informację o premierze papierowego „Kulturą w płot”, też poniekąd odczuwam przesyt literaturą tworzoną przez blogerów. Lubię jednak wyzwania i chciałem na własnej skórze sprawdzić, jakie emocje wzbudza wydanie w Polsce książki. Oraz dowiedzieć się wreszcie, ile tak naprawdę egzemplarzy sprzedaje w naszym kraju debiutant.

Dlaczego mam to kupić?

Bo to najlepsza książka, jaką napisałem.

A wiesz, że na okładce masz błąd interpunkcyjny?

Wiem. Nie miałem z tym fragmentem nic wspólnego.

Ile na tym zarobisz?

Powiem tak: na pewno nie pisałem tego dla pieniędzy. A od sprzedanego egzemplarza dostanę jakieś 3 złote. Z góry dziękuję, lubię piwo.

Dlaczego nie wydałeś tego samodzielnie?

Nie mam czasu, ani pieniędzy. Lubię pisać i nie przejmować się technikaliami.

Myślisz, że to się sprzeda?

Myślę, że to fajny pomysł na prezent. Lubię dawać prezenty.

Będzie kolejna książka?

Na to pytanie odpowiedzą oczywiście liczby.