Gra o tron: 10 rzeczy, które mogły Wam umknąć w 6. odcinku 7. sezonu

20 uwag do wpisu “Gra o tron: 10 rzeczy, które mogły Wam umknąć w 6. odcinku 7. sezonu”

  1. Wg różnych wersji przepowiedni, które pojawiają się w GOT najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Jon Snow. Nie chce mi się wszystkiego przytaczać, zatem będzie krótko.

   AA ma się narodzić podczas gdy gwiazda spłynie krwią (nie pamiętam dokładnego tłumaczenia). Kiedy Jon rodzi się w Wieży Radości, Ned Stark walczy z Arthurem Dayne’m. Dayne walczył mieczem wykutym z meteorytu, ostrze nosiło imię Świt. W trakcie walki Arthur Dayne upuszcza miecz, którym po chwili zabija go Ned Stark. Z tym mieczem Ned wbiega do Wieży Radości i opiera go o łoże (tę scenę dobitnie nam pokazano, przypadek?). Miecz wykuty z meteorytu (gwiazdy) spływa krwią.

   Kolejnym warunkiem jest ciemność, którą można, ale nie trzeba interpretować jako śmierć. Śmierć zarówno matki Jona (zmarła po porodzie) jak i ojca Rhaegara, który został zabity niewiele wcześniej.

   Pozostają jeszcze sól i dym. Solą mogą być łzy Lyanny gdy umiera po porodzie. Dym można interpretować jako efekt zniszczenia – efekt wojny, która się kończy, a w innym miejscu, równolegle, na świat przychodzi John Snow.

   Istnieje również przepowiednia o księciu, którego obiecano.
   Ned obiecał konającej siostrze, że zaopiekuje się narodzonym dzieckiem. Obiecany Jon Snow wyrasta nam na honorowego człowieka, który ginie i zostaje wskrzeszony. Nie może umrzeć nie bez powodu. Nie oznacza to, że jest AA, być może ma inną ważną role do odegrania.

   Naturalnie do tych warunków można na pewno przypisać również inne sytuacje. Podobnie jak można się doszukiwać interpretacji przepowiedni w losach innych postaci.

   Polubienie

  1. Tomek, ja po prostu nie lubie Jona Snow…tak samo jak nie lubie Dany. Niech bedzie co bedzie, Jaime jest najciekawiej wg mnei napisana postacia, najbardziej skomplikowana i przechodzaca przemiane. Gdybym miala wybrac 3 postaci ktore przezyja te jatke jaka jest serial to na pewno: Jaime, Brienne i Tyrion.

   Polubienie

   1. Rozumiem, ja tylko przytoczyłem kilka spekulacji 🙂 Rozumiem też dlaczego można nie przepadać za Jonem. Wydaje mi się, że Jamie przeżyje. Już się, że tak powiem „odkleił”.

    Polubienie

  1. Bran lub Bloodraven.

   Bran nie wie, że może wpływać na bieg wydarzeń, które obserwuje. Świadczą o tym dwie akcje, pamiętne Hold The Door i akcja w Wieży Radości. Kiedy ojciec Brana wbiega do wieży, Bran go woła. Ned Stark słyszy to wołanie, zatrzymuje się na chwilę. Wtedy widzimy okrutnie zasmuconego Bloodravena. Wydaje mi się, że on wie, że można ingerować w bieg wydarzeń, ale ma to tragiczne skutki. Mam na myśli słynne BURN THEM ALL. Moim zdaniem to Bloodraven chciał powiedzieć Aerysowi o tym jak zniszczyć Innych (Białych Wędrowców), jednak te informacje docierały do niego szczątkowo. Stąd jego szaleństwo, stąd związana z tym szaleństwem tragedia.

   Oczywiście mógł to również być Bran. GOT ma do siebie to, że można wysnuwać kilka teorii i prawie zawsze znajdą się argumenty popierające.

   Polubienie

   1. W nowej czolowce, morze obok zamku juz jest zamarzniete. Wczesniej naturalnie nie bylo 🙂 ot taki smaczek, ktory wszystkim chyba umknął. Mozliwe, ze dlatego teraz NK maszeruje do naszych bohaterów. Istnieje troche naciagana teoria, ze w murze jest smok. Rog do zburzenia muru ma bodajże Sam. Istnieje rowniez naciagana teoria o kamiennym smoku, szara łuszczyca moglabyc zabiegiem, ktory mial tworzyc naturalna zbroje, ale byl to nieudany eksperyment. Ewentualnie moze to dzialac tylko na smokach. Tak jak wspomnialem, to dosc naciagane, ale w tej historii niczego nie mozna wykluczac.

    Polubienie

 1. Fajne, z tym że wielokrotnie powtarzana liczba uczestników wyprawy za Mur (siedmiu śmiałków) jest nieprawdziwa. Razem z (anonimowymi) Dzikimi uczestników było kilkunastu.

  Polubienie

 2. Już dawni nie widziałem tak daleko posuniętych wniosków na podstawie tak nikłych przesłanek. Proponuje autorowi zrobić karierę w we wróżbiarstwie. (Wróżenie z fusów proponuje)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s