11 najlepszych filmów 2017 roku zdaniem KWP i czytelników

12 uwag do wpisu “11 najlepszych filmów 2017 roku zdaniem KWP i czytelników”

   1. A ja się cieszę, że „Gwiezdne Wojny” zostały docenione przez czytelników, bo odbieram to jako swego rodzaju aprobatę dla kierunku, w którym idzie cała seria/saga. „Przebudzenie Mocy” miało więcej klimatu klasycznej trylogii (pomijając oczywiste kalki fabularne, mnóstwo ujęć, gra światłem itp. w ładny sposób nawiązywały do sami-wiemy-czego), ale chyba bardziej sobie cenię przewrotność Riana Johnsona, który zakpił sobie z wszelkich spekulacji widzów. Żadnych poważniejszych nagród (z całym szacunkiem do autora strony ;-)) ten film raczej nie dostanie i jestem w stanie całkowicie to zaakceptować (a nawet to popieram), ale docenienie przez szarych widzów chyba zwyczajnie mu się należy.

    Polubienie

  1. Akurat wybór Dunkierki jest moim zdaniem jak najbardziej uzasadniony. I myślę, że ta opinia nawet ‚zahacza’ o obiektywizm, jeżeli można tak powiedzieć.

   Polubienie

  2. „Dunkierka” to bardzo dobry wybór. Film nie jest łatwy w odbiorze, nie wyjaśnia, oczekuje pewnego przygotowania od widza. Skupia się na niewielkim wycinku całości

   Polubienie

 1. Wnerwiasz człowieku z tą je…aną „Cichą nocą”. No ale z drugiej strony jakie spatologizowane społeczeństwo, takie też kino. I przestańce bez końca pierdolić jak mantrę, że to „o nas”. „O nich” nie o mnie ani o nikim kogo znam. Co go „Gwiezdnych wojen” pełna zgoda, świetny film.

  Polubienie

  1. To różne bajki, które wykorzystuja te same archetypy kultury latynoamerykanskiej i greckiej (podroz w zaswiaty etc etc). Historia w obu skupia się na innych rzeczach. Idąc tym tropem to każda bajka o ksiezniczkach jest zerznieta z tej pierwszej. Trzeba znac obie bajki, Księgę za niesamowita animację, a Coco za cudowną historię i o wiele prostsze przesłanie, co tak, tez jest plusem.
   Bajki są podobne, ale Coco to zadna zrzynka. Chyba, ze każdą bajkę czy baśń w kulturze nazwiesz kopią poprzedniej, to wtedy spoko. Ok.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s